Sosyal Sorumluluk

LÖSEV

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) 1998 yılında kuruldu. Lösev’in amacı lösemili ve kan hastası çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmaktır. Bu amacın yanı sıra, LÖSEV, kalıtsal hastalıklar konusunda ulusal düzeyde tedavi, eğitim ve araştırma kurumları kurmakta ve işletmektedir.. Vakıf gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerde, lösemi hastalığını tanıtmayı, lösemili çocukların ve ailelerinin sıkıntılarını topluma aktarmayı ve bu vesileyle toplumu bilinçlendirmeyi amaçlamaktadır.

TSK MEHMETÇİK VAKFI

İstanbul İli, Güngören İlçesinde; 29 Aralık 2015 tarihinde inşası tamalanan Alışveriş Merkezinin her türlü işletme konusunu içerisine alacak şekilde faaliyet göstermesi amacı ile 29 Ocak 2015 tarihinde TSK Mehmetçik Vakfı Güngören Park Alışveriş Merkezi İşletmeciliği Limitet Şirketi kurulmuştur. Türk Silahlı Kuvvetlerinde askerlik hizmeti esnasında şehit edilen veya herhangi bir nedenle hayatını kaybeden erbaş ve erlerin bakmakla yükümlü oldukları yakınları ile gazi ve engelli Mehmetçiklere maddi yardım sağlayan bir kuruluştur.

TÜRK EĞİTİM VAKFI (TEV)

Türk Eğitim Vakfı, kısa adı TEV, başarılı ama maddi olanakla­rı kısıtlı gençlerin öğrenim görmelerini sağlamak amacıyla kurulan, kamuya yararlı sivil toplum kuruluşu. 4 Mayıs 1967’de Vehbi Koç, Nejat Eczacıbaşı, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Ekrem Şerif Egeli ve İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Bedri Karafakioğlu’nun öncülüğünde 205 hayırsever tarafından kurulmuştur. TEV’in en önemli hedefi “insan kaynağımızı bilgi üreten ve kullanan konuma getirmek”, en önemli yaklaşımı ise “insanlarımızın, çağdaş Türkiye idealine ulaşabilmesi ve insanlığın gelişmesine katkı amacıyla olanaklarını yöneltecekleri ortamların hazırlanması” olmuştur.

DARÜŞŞAFAKA VAKFI

“Şefkat yuvası” anlamına gelen Darüşşafaka, günümüzde babası veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, yetenekli çocuklarımızı on yaşındayken ailelerinden emanet alıyor; onlara uluslararası standartlarda eğitim fırsatı sunuyor ve düşünen, sorgulayan, özgüvenli, topluma karşı sorumluluklarının bilincinde lider bireyler olarak yetiştiriyor.. Darüşşafaka, İstanbul'da kuruluşu 1863 yılına dayanan parasız, yatılı, karma öğretim kurumudur. Türkiye'nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olarak 1863 yılında faaliyete geçen Darüşşafaka Cemiyeti tarafından kurulmuştur.

ÜLKÜ OCAKLARI EĞİTİM VAKFI

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı veya kısa adıyla Ülkü Ocakları, Milliyetçi Hareket Partisi ile ilişkili Türk aşırı sağ kuruluş. Bazen Bozkurtlar olarak da bahsedilen kuruluş genellikle aşırı milliyetçi ve/veya neofaşist olarak tanımlanır.

Merkez 

Fabrika

 Sosyal Medya